DVOJNÁSOBNÝ KRÁĽ STRELCOV

Giraltovský futbal je hrdý na všetkých svojich futbalistov, ktorí dokázali v klube vyniknúť a pritom aj zanechali výraznú stopu.

Nikto však nevynikol tak ako Jozef VOJTA. Vynikajúci  útočník a ešte lepší strelec. Skrátka, kanonier na pohľadanie, ktorý sa stal dvakrát kráľom strelcov v II. SNL a v jeho domácej vitríne sú vystavené dva Poháre pre najlepšieho strelca súťaže. Stalo sa tak v sezóne 1984/85, keď dal 21 gólov a potom  v ročníku 1988/89, keď zaznamenal 15 gólov a o prvenstvo sa delil s bývalým spoluhráčom v Slovane Ladislavom Ritterom.Ten však dal góly za Bardejovskú Novú Ves. Populárny  Pipo  bol  postrach obrán i brankárov od Svidníka až po Rimavskú Sobotu alebo Čadcu. Svojimi gólmi ťahal Slovan k špici tabuľky.

Jožko Vojta začínal v Kračúnovciach ako žiak i dorastenec. Spomína na trénera Jána Šavyho a v  A mužstve na Emila Dikyho. Do Giraltoviec prišiel v lete 1984 náhodne ako výmena za Jozefa Goliáša. Jeho tréneri boli Igor Novák, potom Štefan Bačkay, Juraj Gajdoš,Vlado Rusnák a ďalší. Jožko odohral v Slovane takmer 10 rokov a kariéru ukončil v okolitých dedinských kluboch. Odviedol pre MFK Slovan veľké služby a navyše vychoval pre tento klub svojho syna Lukáša, dlhoročnú oporu Slovana. Pán Jozef  Vojta oslávil šesťdesiatku 26. septembra a my mu spolu s funkcionármi i fanúšikmi Slovana  želáme pevné zdravie, veľa šťastia a spokojnosti v kruhu rodiny.