Poďakovanie za dobrú sezónu na kurtoch

Mestské tenisové kurty v Giraltovciach sa nedávno uzavreli. Správca Juraj Molitoris ďakuje za dobrú sezónu a dôveru zo strany vedenia mesta aj všetkých návštevníkov.

Som veľmi rád, že sezóna bola úspešná a návštevnosť vysoká. Od 15. mája sa na kurtoch vystriedalo dokopy aj s účastníkmi plážového volejbalu 621 osôb, predovšetkým z nášho mesta a okresu Svidník. Medzi nimi však boli aj záujemcovia z ďalších okresov, dokonca aj cudzinci z iných štátov.  Návštevníci boli konkrétne zo 14 miest. Teší ma, že boli spokojní a že  sem chodili aj ľudia, ktorí tenis možno predtým nehrali. Prichádzali k nám jednotlivci, ale aj organizácie, za účelom podujatí, športovci i začiatočníci. Keď prišli, venovali sa okrem tenisu aj iným druhom športu. Športoviská majú byť ľuďom v tomto meste vždy otvorené. Kurty som sa snažil mať k dispozícii kedykoľvek, keď si chcel niekto zahrať a vychádzať v ústrety.

Mesto tam začalo robiť strechu, čo ma teší, chcel by som však budovu ďalej opravovať. Je tam stále čo zveľaďovať i v budúcom roku, plánov je veľa. Chcel by som tam postupne upraviť podľa svojich predstáv celý športový areál, vrátane futbalového štadióna. Nezáleží to však len odo mňa, ale predovšetkým od plánov vedenia mesta a od toho, či mi umožnia v doterajšej práci, za ktorú som skutočne vďačný, pokračovať. Koncom roka 2017 sa mi však končí pracovná zmluva, som vďačný za túto príležitosť, ale bol by som veľmi rád, ak by som mohol dostať i ďalšiu. Uvidíme, či sa budem môcť ďalej realizovať v tom, čo robím a čo ma veľmi baví. Ďakujem ešte raz, ako mestu, tak i návštevníkom, tenistom z klubu TK Iskra, organizáciám i ďalším, a všetkým želám pevné zdravie. Najväčšia odmena v práci pre mňa nie je finančná, ale ak ma niekto pochváli, to mi dodáva ešte viac energie. Darom sú pre mňa uznanlivé slová od spokojných ľudí na kurtoch. Ak sa jedlo varí s láskou, je o to chutnejšie, tak aj ja som robil svoju prácu s láskou a myslím si, že to bolo vidieť.  Pre mňa je výraz Nedá sa! cudzie slovo a existuje veľa dôvodov,  prečo niečo neurobiť, ale len jeden spôsob, ako je to možné spraviť. Verím, že za moju činnosť hovoria aj výsledky a že budete na kurtoch spokojní aj budúcu sezónu.

Juraj Molitoris