Vojnového veterána Jána Štefánika ocenili

Pracovníci Veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike sa rozhodli veteránom 2. svetovej vojny odovzdať pri príležitosti 75. výročia ukončenia 2. svetovej vojny medaily. Ocenenie získal aj Giraltovčan Ján Štefánik (95).

11- 12. marca Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku usporiadalo v Prešovskom kraji výjazdové slávnostné udeľovanie medailí. Dôvodom bolo 75 rokov od víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne (v rokoch 1941 – 1945). Slovenským veteránom odovzdávali ocenenie 1. tajomník Veľvyslanectva Ruskej federácie v SR pán Anatolij Tomnikov a
3. tajomníčka Veľvyslanectva Ruskej federácie v SR pani Maria Veršinina. Vyznamenávalo sa v mestách Snina, Prešov, v obci Ulič a v našom meste. Získal ho účastník bojov 2. svetovej vojny pán Ján Štefánik, ktorý žije v našom meste a je jedným z posledných žijúcich účastníkov bojov na Dukle. Do armády ho povolali v 19 rokoch, pri oslobodzovaní vlasti utrpel i zranenia. Ocenenie in memoriam patrí nebohému Jánovi Jurčišinovi, ktorý nedávno zomrel.