MFK Slovan Giraltovce v sezóne 2020/2021

MFK Slovan Giraltovce má v sezóne 2020/2021 v súťažiach 5 družstiev. Dospelí v počte 16 hráčov pod vedením trénera Tomáša Susla hrajú III. ligu Východ. Káder hráčov tvoria predovšetkým mladí hráči odchovanci nášho MFK Slovan  doplnený o hráčov ktorých sme získali na prestup, alebo hosťovanie ( Dmytro Prysiazhniuk,  Ján Tomaško,  Pavol Strmenský, Róbert Mihok) v tabuľke sú momentálne na 14. mieste. Pri chystanej reorganizácii súťaži v ďalšej sezóne je hlavnou úlohou neskončiť na poslednom mieste aby sme aj v nasledujúcej sezóne hrali najvyššiu krajskú súťaž.

Starší dorastenci po vedením trénera Erika Tomka hrajú v súčasnosti v súťaži Oblastného futbalového zväzu Bardejov, kde im patrí momentálne 1. miesto. Po dlhoročných účastiach v súťažiach v kategórii dvojičiek  starší dorast + mladší dorast  pre nedostatok hráčov sme museli prihlásiť do súťaže iba jedno družstvo dorastu. V štruktúrach VsFZ  Košice bola skupina Vihoraltsko - Dukelská zrušená tak nášmu MFK Slovan a taktiež OFK Tatran Kračúnovce zo strany VsFZ Košice navrhnutá možnosť hrať pre nenáročnosť cestovania hrať v okrese Bardejov.

V kategórii žiakov máme v súčasnosti registrovaných vyše 50 hráčov , ktorý pod vedením kvalifikovaných trénerov U15 Pavol Strmenský a U11 a U9 Mgr. Patrik Partila hrajú svoje zápasy v súťažiach  OOFZ Svidník  U15 a OFZ Prešov U11 a U9. Veľmi dobre si počínajú hlavne chlapci po vedením trénera Mgr. Patrika Partilu, ktorí sú momentálne  vo svojich kategóriách na 1. mieste.