V Komunitnom centre to opäť rozvoniavalo.

V Komunitnom centre sa pravidelne konajú skupinové aktivity, kde sa stretávajú ženy z našej komunity, aby si navarili chutné jedlá, pečú nenáročné koláče, pod názvom „Tuňo lacho“, a to nehovoríme o našom vychýrenom stánku na predvianočných trhoch, kde sa to hemží všakovakými dobrotami a tradičnými rómskymi jedlami. Snažíme sa zapájať do rôznych projektov, aby sme boli všemožne nápomocní pri začleňovaní sa rómskych spoluobčanov medzi majoritu a taktiež v uplatňovaní sa na pracovnom trhu.

 V spolupráci s UPSVaR, firmou AN fors spol. s r.o. a mestom sa nám podarilo zorganizovať rekvalifikačný kurz „Kuchár“. Kurz trval 3 mesiace a bol rozdelený na teoretickú a praktickú časť, pod vedením skúseného kuchára p. Mateja Ducára, ktorý ma bohaté skúsenosti z gastronómie, ako zo zahraničia, tak aj z rôznych prestížnych hotelov na Slovensku. Zúčastnilo sa 10 rómskych žien, ktoré boli dlhodobo nezamestnané. Pravidelne a zodpovedne sa pripravovali počas trvania celého kurzu. Mohli sme zažiť prípravu rôznych predjedál, polievok, hlavných jedál a dezertov, ktoré sme ochutnávali, nakoľko sme boli pozvaní na každodennú degustáciu. Chutné pokrmy mali možnosť vyskúšať si aj rôzni zamestnanci mesta, ktorí naše centrum navštívili. V tomto kurze sa ženy naučili ako pripraviť rôzne polievky, omáčky, vlastné cestoviny, domáce prílohy ako knedle, buchty, atď. Kurz nepozostával len z varenia, ale aj správneho stolovania a aranžovania jedál na tanier. Myslíme si, že sa tento kurz niesol na vysokej úrovni, so všetkými náležitosťami pri príprave jedál. Končil sa písomnými skúškami, formou testu a praktickou časťou prípravy jedál, ktorej sme sa mali možnosť zúčastniť.

 My, zamestnanci komunitného centra, sme hrdí na naše ženy, že to tak bravúrne zvládli a chceme im popriať veľa úspechov v začleňovaní sa na pracovnom trhu aj vďaka tomuto dosiahnutému vzdelaniu.