SLOVAN s novým trénerom a nezmeneným kádrom

Po dlhej zimnej prestávke sa v marci opäť rozbehnú regionálne futbalové súťaže. Priaznivcov MFK Slovan Giraltovce, pochopiteľne, najviac zaujíma dianie v III. futbalovej lige, kde úspešne účinkujú giraltovskí futbalisti. Ako sme už informovali, najväčšia zmena sa udiala na trénerskej lavičke. Doterajšieho lodivoda Ondreja Desiatnika nahradil Jozef Košút, pre ktorého to bude v Giraltovciach premiéra. Pod jeho vedením sa Giraltovčania pripravujú od polovice januára s nezmeneným kádrom, s ktorým aj vstúpia do treťoligových zápolení. Osvedčený tím okolo Matúša Digoňa dopĺňajú mladíci D. Pankuch, R. Furmánek, K. Smetánka, D. Duda a R. Pivovarský. Títo chlapci by mali dostávať aj viac príležitostí, aby rozvíjali svoj talent. Podľa slov manažéra klubu Jozefa Matiho je cieľ Slovana umiestniť sa do piateho miesta a uspokojiť svojich fanúšikov peknou útočnou hrou. Ak sa to podarí tak ako v jesennej časti, budú všetci spokojní.

Jarná časť súťaže sa očakáva s veľkým záujmom. Aj keď veľký favorit je Trebišov, do boja o prvú priečku môžu vstúpiť aj ďalšie mužstvá. V Trebišove vymenili trénera, keď M. Urbana náhle vystriedal skúsený J. Škrlík a čierny kôň by chcel byť Vranov, kde taktiež menili trénera. Doterajšieho kormidelníka B. Petra nahradil E. Sudimák. Na opačnej strane tabuľky sa zdá byť všetko jasné, ale…

V slovenských futbalových súťažiach nikdy neviete, či niekto neodstúpi, alebo či sa prihlási do ďalšieho ročníka v tej ktorej súťaži. Finančná otázka v jednotlivých kluboch môže spôsobiť nepredvídateľné presuny a tak sa jeden bývalý funkcionár Pušoviec vyjadril, že ani tento klub nemusí nakoniec vypadnúť, aj keď bude mať na svojom bodovom konte nulu. Najnovšie informácie hovoria, že zmráka sa aj vo Veľkom Horeši. Tam by chceli dohrať súťaž s náhradným mužstvom a zbavili sa najskúsenejších hráčov, čo prakticky znamená, že odišla celá základná jedenástka. Bodov majú síce dosť, ale či sa vysporiadajú s realitou tak ako v Pušovciach, to sa ešte len uvidí. Každopádne, bude to zaujímavá jar.

Veľký šok v tábore fanúšikov Slovana i v širokej futbalovej verejnosti spôsobila informácia, že Ondrej Desiatnik už nie je trénerom Giraltoviec. Situáciu okolo trénerského postu v Slovane nám objasnil manažér Jozef Mati: “Predovšetkým by som sa chcel poďakovať chlapcom za skvelú reprezentáciu nášho klubu i mesta. Moje poďakovanie patrí aj trénerovi Desiatnikovi za jeho prácu. V klube sme boli s jeho činnosťou spokojní. Žiaľ, po skončení jesennej časti sme nenašli spoločnú reč v súvislosti s ďalším fungovaním mužstva. Tréner Desiatnik trval na tom, aby tréningový proces trval až do polovice decembra. Vzhľadom na naše obmedzené finančné možnosti sme s touto požiadavkou nemohli súhlasiť a trvali sme na ukončení tréningov po poslednom zápase vo Vranove a tak sa naše cesty nakoniec rozišli. Myslím si, že v dobrom.

Podotýkam, že všetky naše záväzky boli splnené. Situáciu sme museli riešiť okamžite a podarilo sa nám angažovať trénera Jozefa Košúta, ktorý je držiteľ najvyššej trénerskej licencie. Je pedagóg v Prešove, aktívne hral za Veľký Krtíš a trénoval juniorku Tatrana Prešov, Šarišké Michaľany, Kendice a naposledy pôsobil v Žipove. Očakávam, že aj on bude preferovať moderný útočný štýl, ktorý našim hráčom sedí najviac. K dispozícii bude mať rovnaký káder ako jeho predchodca a do jarnej časti by sme mali vstúpiť bez zmien.” Futbalisti sú od 16. januára v plnej príprave a stihli už odohrať prípravný zápas so Šarišskými Michaľanmi na umelej tráve v Lipanoch.
V tomto súboji Slovan prehral 1:2. Ďalšie prípravné zápasy: 4. 2 v Sabinove, 11. 2. v Bardejove s U 19, 12. 2 v Moldave s Gečou, 14. 2. v Bardejove s Partizánom, 18. 2 v Lipanoch, 25. 2 v Stropkove,5. 3 v Poprade s béčkom Popradu a 12. 3 s Raslavicami.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*