Jozef Košút trénerom Slovana

Všetci priaznivci futbalu už vedia, že na poste kormidelníka MFK Slovan Giraltovce nastala zmena. Doterajšieho trénera Ondreja Desiatnika nahradil Jozef Košút. Pre mnohých Giraltovčanov je toto meno neznáme. Ide však o fundovaného a ambiciózneho odborníka, absolventa Fakulty telesnej výchovy a športu Karlovej univerzity v Prahe. Narodil sa v roku 1978 a v mládežníckom futbale hral najprv za Chynorany a potom za dospelých v Modrom Kameni, Plachtinciach a Veľkom Krtíši. V týchto kluboch pôsobil aj ako tréner.

Potom sa presunul do Prešova, kam ho zlanáril jeho spolužiak Roman Pivarník, v súčasnosti tréner Viktórie Plzeň. V Prešove bol asistent trénera pri B  mužstve. Ďalšie trénerské štácie boli Kendiciach, Šarišských Michaľanoch, Veľkom Šariši a v Žipove. Do Giraltoviec ho prilákala možnosť viesť mladý giraltovský kolektív v III. lige. My mu želáme veľa úspechov v práci s týmto tímom. Veríme, že výkony i výsledky jeho zverencov  potešia náročného giraltovského diváka.

 

45 MINÚT AKO Z RÍŠE ROZPRÁVOK

Regionálny futbal je opäť tu. Prihlásil sa o slovo naozaj razantným a neopakovateľným spôsobom. Výkladná skriňa východoslovenského regiónu,  III. liga, už má len 14 účastníkov. Niečo je poriadne zhnité v tom futbale. Mužstvo Veľkého Horešavstúpilo do tejto elitnej súťaže s veľkým rachotom, aby pred jarnou časťou z nej odstúpilo.  Kocúrkovo  je v tomto prípade slabé slovo. Dvaja zostupujúci sú už známi (Krásna, V. Horeš) a najväčší kandidát na tretieho do partie, Pušovce, ešte stále  má šancu sa zachrániť. Okrem toho, že si už zaknihovali prvé treťoligové body, im možno  bude na záchranu stačiť to, ak sa pred ďalším ročníkom niektorý klub neprihlási do súťaže. Možné je naozaj všetko. Futbalisti MFK Slovan Giraltovce už majú tiež za sebou úvodné vystúpenia.

Ihneď v úvode to bolo derby v Bardejovskej Novej Vsi. Mal to byť duel ako hrom, ale nebol. Giraltovčanom sa ešte nestihla rozprúdiť krv v žilách, pretože im chýbala typická dravosť a tak nečudo, že v slabom zápase podľahli súperovi, ktorý tiež neoslnil, 0:1. Konečný výsledok je nakoniec prijateľný, lebo na predmestí Bardejova sa nehrá ľahko. Giraltovskí futbalisti si všetko vynahradili v ďalšom stretnutí, tentoraz na domácom trávniku proti Veľkým Revištiam. Prítomní diváci len s úžasom sledovali strelecký koncert Slovana v prvom polčase. Bolo to niečo neuveriteľné. Lopta sa zatrepotala v sieti Zemplínčanov až   päťkrát, pričom výkon kapitána Matúša Digoňa bol excelentný. Zaznamenal tri góly a na dva presné zásahy prihral Patrikovi Kuriplachovi. Tí, ktorí na tento zápas neprišli, možu  ľutovať. Také predstavenie nebýva často a pritom  Veľké Revištia disponujú výbornými futbalistami. Šiesti boli cudzinci a zvyšok je  dielo spolupráce s prvoligovými Michalovcami.

Po prestávke však akoby niekto  plesol čarovným prútikom a všetko bolo inak. Giraltovčania pod dojmom vysokého skóre prestali hrať, koncentráciu i bojovnosť nechali v šatni a tak nečudo, že ich kvalitný súper vytrestal. Hostia stihli streliť ešte tri góly a dosiahli tak lichotivú prehru 3:5. Na ospravedlnenie Slovanistov snáď poslúži skutočnosť, že s takým vývojom majstrovského zápasu sa ešte nestretli a  na jeho zvládnutie im ešte chýba viac skúseností. Víťazstvo je však veľmi cenné, pretože tento súper ešte oskalpuje viacerých účastníkov III. ligy a Giraltovčania sa snáď poučia z vývoja tohto stretnutia. Bodaj by aj v ďalšom kole doma rozstrieľali súpera už v prvom polčase.

Miroslav Deutsch