Mestský boxérsky klub

Od roku 2012 funguje Mestský boxérský klub v Giraltovciach pod vedením Jozefa Onufera, ktorí pripravoval chlapcov v spoločnom družstve s mestom Stropkov. Giraltovskí boxéri našli podporu u primátora mesta Jána Rubisa a v roku 2014 sa rozhodlin osamostatniť. Objavili sa nové talenti a medzi nimi aj dievčatá. Prvé úspechy prichádzali na Majstrotvstvá Slovenska jednotlivcov ale aj kolektívov. Za pomerne krátke obdobie už stihli usporiadať viackrát Majstrvovstvá Slovenska Jednotlivcov a niekoľko turnajov I. MBL a II. ligy skupiny Východ v Mestskej športovej hale v Giraltovciach.

MBK GIRALTOVCE VÁM PREDSTAVUJE

SLOVENSKÁ LIGA BOXU 2022

Bc. Jurišová Soňa – beseda o starostlivosti chrupu pri športe.


MAJSTROVSTVÁ REPUBLIKY 2022 V BOXE ŽIAKOV, ŽIAČOK, DORASTENCOV A DORASTENIEK

Vranov nad Topľou, 30. apríl – 1. máj 2022

Štyri zlaté medaily pre MBK Giraltovce

Naši mladí pästiari z MBK Giraltovce sa naďalej činia a dávajú o sebe vedieť. Na konci apríla sa zúčastnili celorepublikových Majstrovstiev Slovenska žiakov, žiačok, dorastencov a dorasteniek. V kategóriách od 30 do 90 kg súperilo vo Vranove 108 boxerov a boxeriek. V sobotnom programe zabojovali naše želiezka v ohni o nedeľné finále. A boli úspešní! Zlatými majstrami Slovenskej republiky sa na rok 2022 stali pre nás už známe mená:   Radovan Melničák (mladší žiaci do 32 kg),Tomáš Handzuš (mladší dorast do 48 kg), Nella Čmilňáková (mladšie dorastenky do 52 kg) a Aaron Bzdiľ (mladší dorast do 63 kg).      Svoje finálové duely prehrali Teodor Babej (mladší žiaci do 30 kg), ktorého pokoril na body skúsený boxer z Galanty z Akadémie Tomiho „Kid“ Kovácsa. Podobne aj Kristián Kubarych, ktorý v peknom boxerskom predstavení podľahol svojmu súperovi z Komárna. Naši mladí šampióni Nella, Aaron a Tomáš dostali reprezentačnú pozvánku na turnaj Olympijských nádejí v Devínskej Novej Vsi  v dňoch 21. – 22.mája 2022. Tentoraz budú hájiť farby Slovenska na podujatí s medzinárodným puncom, na ktorom budú štartovať borci zo Slovenska, Česka, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Izraela, Rakúska, Slovinska, Poľska a Ukrajiny. Umenie našich mladých pästiarov budeme mať možnosť zhliadnuť aj v piatok 27.mája na Olympijskom športovom dni pred našim mestským úradom. V júni ich čaká ešte 6. kolo boxerskej ligy v Kamenici nad Cirochou v miestnom dome kultúry. Všetkým našim mladým boxerom blahoželáme k pekným úspechom a ďakujeme im za skvelú reprezentáciu klubu aj mesta Giraltovce a držíme im na turnajoch v Devínskej Novej VsiKamenici nad Cirochou päste.


Na turnaji v Ždani (dňa 9.4.2022) sme sa všetci snažili ukázať čo v nás je. Odišli sme s 3 výhrami, 2 prehrami a 3 zápasy skončili nerozhodne.  Malý Radko Melničák dokonca boxoval 2 zápasy. A v obidvoch ukázal, že je veľmi šikovný.

Z turnaja v Považskej Bystrici si Nella Čmilňáková a Aaron Bzdiľ odniesli 1. miesto, Daniela Lejková a Kristian Kubarych 2.miesto.  Aj náš najmladší člen Teodor Babej nás milo prakvapil a so súperom nemal žiaden problém.


Na turnaj v Galante (dňa 26.2.2022) sa náš klub silno pripravoval. Tvrdá práca a poctivý prístup sa vyplatil. Všetci si domov odnášame 1.miesto.


 

Kontakt

Jozef Onufer

  • Predseda klubu
  • tréner MBK
  • mobil: +421 905 956 237